Marktconcert Joost van Beek zaterdag 15 maart 2025

Op zaterdag 15 maart is er om 16.00 uur weer een aantrekkelijk marktconcert in Academiehuis Grote Kerk Zwolle. Het wordt dit keer verzorgd door Joost van Beek.

Joost van Beek (Dordrecht, 1978) heeft een brede muzikale belangstelling, met een
voorliefde voor minder bekend repertoire en contrastrijke programma’s.
In zijn jonge jaren kreeg Joost in zijn toenmalige woonplaats Zwijndrecht orgellessen van Jan Reedeker en Johan den Hoedt. Later studeerde hij bij Cor Ardesch en Ko Zwanenburg. Masterclasses volgde hij bij onder anderen Leo van Doeselaar, Marcel Verheggen en Erwin Wiersinga. Hij behaalde prijzen op verschillende concoursen.

Foto: Wouter van Belle

Als kerkmusicus is Joost werkzaam in de Wilhelminakerk te Utrecht en de Grote Kerk te Vianen. Als vervanger verzorgt hij ook diensten in onder meer de Nicolaïkerk te Utrecht en de Hooglandse Kerk te Leiden.

Op bescheiden schaal geeft hij concerten. Behalve in Nederland deed hij dat in België, Duitsland, Engeland, Denemarken en Noorwegen.

In het dagelijks leven is Joost werkzaam als freelance tekstschrijver en (eind)redacteur,
waarbij hij vooral opdrachtgevers uit de muzieksector heeft.

Sinds januari 2022 is hij eindredacteur van het tijdschrift De Orgelvriend. Verder is hij bestuurslid van de Stichting Culturele Evenementen Nicolaïkerk Utrecht.

Het programma van Joost kunt u hieronder alvast inzien

De toegang is gratis, maar een donatie, pijpadoptie of CD-aankoop – als waardering voor de belangeloze inzet van de musici – ten behoeve van de restauratie van het wereldberoemde Schnitgerorgel wordt uiteraard zeer op prijs gesteld! Van harte welkom!

Foto: Diana van Dijk

De concerten op het (tijdelijke) Leeuwenbergh-orgel beginnen om 16:00 uur en zijn gratis toegankelijk. De organisten die spelen werken belangeloos mee ten gunste van de restauratie van het Schnitgerorgel. Bezoekers wordt na afloop van het concert om een gift gevraagd. Uw bijdrage komt ten goede aan de restauratie van het beroemde meer dan 300 jaar oude Schnitgerorgel uit 1721. Maar u kunt ook bijdragen in de vorm van de aankoop van CD’s, een beeldadoptie, een pijpadoptie of door het kopen van wijn. Zie daarvoor de QR codes in het menu op deze pagina of ga naar onze sponsorpagina. Stichting Schnitgerorgel Zwolle is aangemerkt als culturele ANBI.